Kā mazināt stresu ikdienā jautājumos par naudu?

Kā mazināt stresu ikdienā jautājumos par naudu?

  1. gadsimts – stresa gadsimts? Tā varētu teikt, jo mūsdienu cilvēkam ikdienā stresu netrūkst – ir pastāvīgi jādomā, kā efektīvāk plānot ikdienu, lai pietiekami nopelnītu un vēl veltītu pietiekami daudz laika ģimenei un saviem vaļaspriekiem. Diemžēl ne visi spēj atrast to maģisko formulu, kas ļauj darba dienas beigās atslēgties no domām par darbu un finansiālo situāciju. Rezultāts – dažādas saslimšanas un sairušas ģimenes saites. Taču tā tam nav jābūt, un šādu situāciju ir iespējams mainīt.

Vai stress ir Tava ikdiena?

Ļoti iespējams, ja augstākminētajā tekstā saredzēji līdzību ar sevi. Vai darba dienas beigās joprojām nespēj atslābt un pastāvīgi domā, kur dabūt naudu vai kur aizņemties naudu? Tad pilnīgi saprotams, ka stress neļauj izbaudīt vakarus ar ģimeni vai satikšanos ar draugiem, jo domas klejo pavisam citos virzienos.

Šādos gadījumos ir steidzami jāizveido rīcības plāns, jo agri vai vēlu pastāvīgs stress novedīs pie nevēlama rezultāta, kas būs krietni nepatīkamāks par naudas problēmām.

Rīcības plāns

Sāksim ar to, cik sarežģīta ir tava finansiālā situācija un vai tev ir parādsaisības? Izveido budžeta plānu Excel programmā (sagataves var atrast internetā) un ieraksti tajā visus savus ienākumu avotus un visus savus vai ģimenes izdevumus. Tādējādi redzēsi precīzu naudas summu, kas ir vajadzīga, lai komfortabli dzīvotu vai lai atmaksātu esošās parādsaistības.

Ja esi ģimenes cilvēks, kurš sapņo par komfortablu mājvietu un stabilitāti, tad varbūt ir vērts apsvērt domu par kredītu mājokļa iegādei. Jā, ilgtermiņa aizdevums nozīmē ilgstošas parādsaistības un pamatīgu apņemšanos, taču tam līdzi nāk vairāki bonusi:

  • Vairs nekādas īres maksas;
  • Samazināts ikdienas stress;
  • Drošība un stabilitāte tavai ģimenei;
  • Viens regulārs ikmēneša maksājums.

Hipotekārā kredīta kalkulators ir lielisks rīks, kas palīdzēs aprēķināt ikmēneša maksājumu summu. Kalkulatorā jāievada aizņēmuma apjoms un ilgums, kredītņēmēja vecums un citi parametri, kas bankai ļaus aprēķināt kopējo summu, vidējo mēneša maksājumu un gada procentu likmi.

Īstermiņa aizdevums – bez komisijas maksas

Ja tavi plāni nav tik grandiozi kā mājokļa iegāde, tad īstermiņa aizdevums varētu būt piemērotākais variants, ja nepieciešama nauda nelielam pirkumam. Neliels pirkums nenozīmē mazsvarīgu pirkumu – tas var būt gan sen atlikts ārsta apmeklējums, gan jebkāds cits neatliekams maksājums. Ātrais kredīts internetā ir īstermiņa aizņēmums, kas parasti nepārsniedz 1500 vai 2000 eiro, un to jebkurš maksātspējīgs pilsonis bez citām kredītsaistībām var atmaksāt līdz ar nākamo algu. Ātrā kredīta plusi:

  • Mazāks stress, jo nav jāaizņemas no draugiem vai ģimenes locekļiem;
  • Ātra naudas saņemšana – pieteikuma izskatīšana aizņem vien 15 – 30 minūtes;
  • Iespēja aizņemties naudu jebkurā laikā un vietā, aizpildot pieteikuma formu internetā;
  • Pirmais kredīts gandrīz visiem mazajiem aizdevējiem ir bez maksas jeb bez procentu likmes – atmaksā precīzi tādu pašu summu, cik aizņēmies.

Aizņemties naudu jau sen vairs nav nekāds negods, jo dzīve mēdz piespēlēt dažādas neparedzamas situācijas. Lai arī aizdevumi internetā ir iemantojuši nelāgu slavu, tie neskaitāmas reizes ir izglābuši cilvēkus no grūtām situācijām. Galu galā aizņemties naudu internetā ir krietni labāk nekā no ģimenes locekļiem, jo ar internetu ir grūtāk sabojāt attiecības – galvenais ir veikt savlaicīgu atmaksu.

Aicinām pirms aizņemšanās rūpīgi izvērtēt savu finansiālo situāciju un iespējas atmaksāt aizņēmumu. Lai izdodas iecerētais!