3 Labākās Alternatīvas Galda Spēlei “Monopols”

Monopols ir viena no izplatītākajām galda spēlēm pasaulē. Gandrīz katram plauktā mājās stāv kaste ar uzrakstu “Monopols”. Taču Monopolam dažkārt trūkst paša svarīgākā elementa, kādam vajadzētu atrasties spēlē: jautrības. Spēles mēdz ieilgt līdz pat vairākām stundām!

Aplūkosim pāris alternatīvas Monopolam spēļu vakariem draugu lokā vai ar ģimeni!

7 Brīnumi

Galda spēle 7 Brīnumi ļauj spēlētājiem uzbūvēt savu pilsētu, vācot resursus. Spēlētāji var attīstīties dažādos virzienos; daļa spēlētāju izvēlēsies attīstīt pilsētas infrastruktūru, piemēram, celt akvaduktus, tempļus, senāta ēkas vai strūklakas. Cits spēlētājs dos priekšroku attīstīt militāro spēku, ceļot mūri, staļļus kara zirgiem vai aplenkuma arsenālu. Kāds gribēs attīstīt zinātni ar bibliotēkām vai skolām, kāds vēlēsies attīstīt tirdzniecību, taisot bākas un tirgus laukumus. Atceries, ka paralēli ir jābūvē arī savs pasaules brīnums! Tie dod spēlētājam noderīgus bonusus, līdzīgi kā aktuāli kazino bonusi.

Spēles ilgums ir apmēram 30 minūtes. Tā sastāv no trīs fāzēm jeb gadsimtiem, ar katru fāzi uzlabojot vērtība celtnēm, ko iespējams uzbūvēt. Beigās saskaita punktus un nosaka uzvarētāju.

7 Brīnumi ir unikāla ar to, ka visi spēlētāji spēlē savu gājienu vienlaicīgi.

Splendor

Varam novērtēt galda spēles. kuras vienlīdz labi spēlēt gan divatā, gan četratā, un tas ir īpaši svarīgi tagad, kad cilvēki ievēro karantīnu mājās apstākļos. Splendor ir lieliska diviem spēlētājiem, un spēlei ir nepieciešamas tikai 30 minūtes. Spēlētāji ar dārgakmeņiem cenšas iegūt pēc iespējas vairāk punktu, izmantojot attīstības kārtis vai dižciltīgo flīzes.

Jūs nopelnāt punktus, pamatojoties uz iegādātajām kartēm, un varat pievienot bonusus, savācot noteiktu dārgakmeņu kartes. Kad spēlētājs sasniedz 15 punktus, raunds ir pabeigts, un spēlētāji saskaita savus iegūtos punktus.

Katanas Ieceļotāji

Katanas ieceļotāji ir pasaulē plaši pazīstama galda spēle ģimenei. Spēles mērķis ir vākt resursus, būvēt ceļus, ciematus un pilsētas, tādā veidā krājot punktus un tuvojoties uzvarai.

Spēlē iespējams tirgoties ar resursiem. Ja viens spēlētājs ir savācis māla resursu lielos apjomos, taču viņam nepieciešama dzelzs rūda pilsētai, viņš var piedāvāt veikt apmaiņu kādam, kuram ir bagātīgi rūdas resursi, bet trūkst māls, lai izbūvētu ceļus

Spēles ilgums ir 75 minūtes, taču šī spēle noteikti sagādās patīkamas emocijas.

Papildus ieteikums – Ticket to Ride

Galda spēle Ticket to Ride ir viegli iemācīties, kā arī tā sagādā milzum daudz prieka un jautrības visiem dalībniekiem.

Spēles mērķis ir izveidot ar krāsām apzīmētus dzelzceļa maršrutus, lai savienotu pilsētas un tādējādi spēles beigās aizpildītu galamērķa kartes, kas sastādīs punktu skaitu. Piemēram, no Losandželosas uz Ņujorku ir nepieciešami vismaz seši atsevišķi maršruti. Uzvar spēlētājs, kuram ir visvairāk punktu pēc šādas formulas: izspēlēto vagonu skaits kopā ar pabeigtajām galamērķu kartēm mīnus nepabeigto galamērķu kartes.

Divu spēlētāju spēle notiek ātri un to var pabeigt aptuveni 40 minūtēs, bet piecu spēlētāju spēle var ieilgt pat līdz 90 minūtēm.