Atslēga veiksmīgai investīcijām investīciju nekustamajā īpašumā Latvijā

Atslēga veiksmīgai investīcijām investīciju nekustamajā īpašumā Latvijā

Ar ikgadēju nekustamā īpašuma cenu pieaugumu aptuveni 40% apmērā, kas sasniedzams no atsevišķām Latvijas nekustamā īpašuma tirgus jomām, protams, atslēga veiksmīgai investēšanai nekustamajā īpašumā Latvijā ir tikai ienākšana tirgū šobrīd un bauda rekordlielu cenu pieaugumu?

Nu nē patiesībā!

Kaut arī ir reģistrēti nekustamā īpašuma cenu pieaugumi par 40% dažās Latvijas galvaspilsētas Rīgas daļās, kā rezultātā pieauga aizjūras investoru interese par šo jauno Eiropas Savienības dalībvalsti, ilgtermiņa panākumu atslēga ir vietējās Latvijas ekonomikas izpratne.

Lai arī Latvija ir pievilcīga, interesanta un vēsturiska daudzveidīgas ģeogrāfijas valsts, kas rada satriecošu dabas vidi tūristu izpētei, tā nav tūrisma karstais punkts un nav valsts, kas cenšas pievērsties tūrismam. Tā drīzāk ir valsts, kuras valdība ir apņēmusies pārveidot savu ekonomiku no tās, kas maksā zemākās algas Eiropā, uz valsti, kas piesaista vislielākās ārvalstu tiešās investīcijas Eiropas Savienībā.

Panākumi vai citādi Latvijas valdības apņemšanās uzlabot ārvalstu tiešo investīciju līmeni un palielināt vietējo ekonomiku ir atslēga uz pastāvīgiem un ilgtermiņa panākumiem investīciju nekustamā īpašuma tirgū Latvijā.

Kāpēc?

Tāpēc, ka nekustamā īpašuma ieguldītāja mērķauditorija – neatkarīgi no tā, vai tas ir īres īpašums vai nekustamā īpašuma tālākpārdošana – ir vietējie Latvijas iedzīvotāji. Un, ja viņu valdība var turpināt uzlabot savu ekonomiku, palielināt IKP, palielināt vienkāršā cilvēka bagātību un padarīt īpašumtiesības par reālu iespēju arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju, kā tas ir viņu redzējums, tad nekustamā īpašuma ieguldītājs pērk neticami lētā tirgū tagad pieaugoša auditorija iegūs bagātības statusu, lai nākotnē mērķētu uz viņa īres ienākumiem vai kapitāla pieaugumu.

Norāde, ka Latvijas nekustamā īpašuma tirgus izrādīsies veiksmīgs un ka nekustamā īpašuma investori, kuri rūpīgi izvēlas savus investīciju nekustamā īpašuma aktīvus Latvijā, vidējā termiņā un ilgtermiņā no tiem gūs peļņu, ir tas, ka hipotēku tirgus Latvijā, kas ir absolūti absolūti bērnībā, iegūst ievērojamu spēku.

Procentu likmes Latvijā ir neticami zemas reālajā izteiksmē, un atlikušie hipotēku kredītu rādītāji Latvijā ir vismaz par 40% zemāki nekā citās ES valstīs. Tas nozīmē, ka arvien vairāk vietējo un starptautisko aizdevēju apzinās milzīgo peļņas potenciālu Latvijā un sāk ienākt tirgū – tam investoram vajadzētu dot lielu pārliecību divu iemeslu dēļ … pirmkārt, finanšu iestādes, kas apņemas veikt hipotēku tirgus nav īstermiņā, un, otrkārt, mājokļu aizdevumu pieejamības un pieejamības palielināšanās nozīmē, ka arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju iegūst lielāku pirktspēju un iegūst finansiālu spēku. Tā kā, kā minēts, tieši vietējais tirgus investoram galu galā nodrošinās mērķauditoriju, tas liecina par šodien Latvijā veikto ieguldījumu ieguldījumiem ilgtermiņā.